System filtrowania wody Puricom Stella

SONY DSC

Otrzymałam niedawno do testów urządzenie do filtrowania wody Puricom Stella. System ten filtruje wodę kranową pięciokrotnie, działa na zasadzie odwróconej osmozy. Metoda ta pozwala na znaczną redukcję zanieczyszczeń w wodzie. Zjawisko odwróconej osmozy wykorzystuje pół-przepuszczalną membranę, która przepuszcza czyste cząsteczki wody, zatrzymując zanieczyszczenia które są zbyt duże, aby przedostać się przez mikropory membrany osmotycznej.  

Osmoza Puricom Stella posiada filtr wstępny o dokładności 5 mikronów, który oczyszcza wodę z zanieczyszczeń mechanicznych.Dwa filtry węglowe – oczyszczają wodę z chloru, poprawiając zapach i smak wody.Membranę osmotyczną, która usuwa z wody azotany, metale ciężkę, pierwiastki promieniotwórcze, fenole, bakterie i wirusy, a także liniowy filtr węglowy – poprawia smak wody oraz pozbawia ją jakichkolwiek cząsteczek zapachowych.

Bardzo się ucieszyłam, że będę mogła przetestować tego typu urządzenie ponieważ w mieście, które obecnie zamieszkuję woda z kranu moim zdaniem jest tragiczna ( mieszkałam w kilku miastach, więc mam porównanie). Przede wszystkim jest strasznie zakamieniona, największy problem mam z czajnikiem elektrycznym, który już po kilku gotowaniach jest cały zakamieniony. Do picia moim zdaniem ta woda absolutnie się nie nadaję, do zmywania naczyń też średnio, ten kamień osadza się na wszystkim, także tragedia, ale jakoś trzeba z tym żyć.

W skład zestawu Puricom Stella wchodzą: -Odwrócona osmoza Puricom Stella -Filtry i membrana -Nowoczesna, najwyższej jakości wylewka -Akcesoria oraz wszystkie elementy potrzebne do montażu Starfit -Wyczerpująca instrukcja w języku polskim Montaż całego urządzenia jest naprawdę prosty, nam zajęło to ok 30 minut. Po zamontowaniu wygląda to w ten sposób:

SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Do przefiltrowanej wody jest specjalny oddzielny kranik :

SONY DSC

Testując filtr wykonałam kilka sprawdzianów, pierwszy to porównanie zwykłej wody z kranu i przefiltrowanej wody. Po lewej widzicie kieliszek z wodą przefiltrowaną, a po prawej z tą z kranu. Widać, że przefiltrowana woda jest o wiele bardziej przejrzysta.

SONY DSC

Później sprawdziłam jak wygląda herbata z wody przefiltrowanej, od razu widać, że prawie nie ma kamienia i woda i herbata jest bardziej „przejrzysta”. Na kubku zostaje niewielki osad. Do tego smak herbaty jest moim zdaniem lepszy.

SONY DSC

SONY DSC

Potem wyczyściłam swój czajnik elektryczny z kamienia tak  żeby się błyszczał (wygotowałam go z octem) i zagotowałam 5 razy wodę z kranu, czajnik wyglądał po tym zabiegu tak :

SONY DSC

Potem znów wyczyściłam czajnik tak by można było się w nim przejrzeć :

SONY DSC

Ponowie zagotowałam wodę 5 razy , tylko teraz przefiltrowaną za pomocą Puricom Stella i czajnik wyglądał praktycznie tak samo jak po wyczyszczeniu:

SONY DSC

Ostatni test przeprowadziłam na kostkach lodu i widać, że lód z wody filtrowanej jest o wiele bardziej przejrzysty:

SONY DSC

Podsumowując przefiltrowana woda jest naprawdę smaczna, zresztą dużo producentów wody w butelkach wykorzystuje podobny system filtrowania, także dzięki temu urządzeniu nie będziecie musieli kupować wody w butelkach.  Myślę, że u mnie załatwi to w dużej mierze problem kamienia, szczególnie w czajniku. Woda oczywiście nadaje się nie tylko bezpośrednio do picia, można ją wykorzystać do zup, sosów i innych potraw, a na pewno poprawi to ich smak.

Teraz gdy zbliża się lato pamiętajmy o wypijaniu dużej ilości wody !

Jeżeli jesteście zainteresowani systemem filtrowania wody Puricom Stella zapraszam na stronę KrainaWody.

Polecam także obejrzeć prezentację systemu Puricom Stella na youtube.

Możecie do końca maja skorzystać z 10 % kodu rabatowego, wystarczy, że wpiszecie go przy zamówieniu ( EJF8QYU6)

logo-1

Mogą Ci posmakować...

7 odpowiedzi

    1. Hej ja jestem bardzo zadowolona pije wode hektolitrami i dzięki temu nie musze co chwilę jezdzić do sklepu po zgrzewki wody, także polecam u mnie spisuje się bardzo dobrze 😉

  1. Hej, ja też mam Stellę u siebie w domku od jakiegoś czasu. Muszę przyznać że się sprawdza. Woda jest smaczna, ma ładną krystaliczną barwę. Ogólnie jak najbardziej pozytywnie.

  2. Powaliło mnie zdjęcie kostek lodu. Odwrócona osmoza jakiś czas temu trochę straciła na popularności, ale te zdjęcia udowadniają, że warto zastanowić się nad jej zakupem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co byś dzisiaj zjadł(a)? 😊

Search