Oponki

oponki

Oponki, mój ulubiony słodki przysmak z dzieciństwa, lubię jak są obsypane dużą ilością cukru pudru.  Mama często robiła je nam gdy chcieliśmy zjeść coś słodkiego 😀 Nie podaję proporcji mąki, bo nigdy jej nie mierzyłam, po prostu dajemy tyle ile się wgniecie.

Składniki:
1 kostka twarogu ( takiego mocniej rozdrobnionego, może być na serniki, może być zwykły w kostce lub też serek homogenizowany, ale taki gęsty )
mąka
1 jajka
1 płaska łyżeczka sody

Twaróg zagniatamy z mąką, jajkami i sodą na elastyczne ciasto, które nie będzie lepić się do rąk. Wałkujemy je na 1/2 cm placek i wycinamy większe koła szklanką i mniejsze kieliszkiem. Smażmy w głębokim tłuszczu i odsączamy na ręczniku papierowym. Obtaczamy w cukrze pudrze.

Smacznego!

Wpis dodaje do akcji „Moje smaki” ,książkę Michela Moran, zasiadającego w jury „Moje smaki”, możecie podejrzeć tutaj.

 

 

Mogą Ci posmakować...

6 odpowiedzi

  1. Słyszałam, że w zależności od oleju jakiego się użyje do smażenia to w różnym stopniu idzie ten tłuszcz odsączyć. Poleca się rzepakowy, bo ten akurat łatwo daje się odsączyć 🙂

    1. Najlepiej po usmażeniu położyć ja na papierowy ręcznik, ale pomimo tego że są smażone w głębokim tłuszczu moim zdaniem nie czuć go, nie są nim nasiąknięte. A olej rzepakowy przede wszystkim dlatego, że ma wysoką temperaturę spalania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co byś dzisiaj zjadł(a)? 😊

Search