Menu+

Cannelloni z porem

Opublikowano 15 kwiecień, 2015 w Dania główne, Dania z makaronem



SONY DSC

Pyszne cannelloni pełne aromatu ziół w sosie pomidorowym i beszamelowym.

Składniki:
500 g mięsa mielonego
300 g marchewki
1 por
2 cebule
sól, pieprz, oregano,bazylia
20 rurek cannelloni Arrighi
2 ząbki czosnku
3 łyżki oliwy
1 puszka pomidorów krojonych Valfrutta
1 szkl bulionu
3 dag masła
3 dag mąki
1 szkl mleka
tarta gałka muszkatołowa
100g sera żółtego

Marchewkę pokroić w kostkę i ugotować w osolonej wodzie al dente. Pora pokroić cienko w półplasterki i poddusić na masełku aż zmięknie.
Jedną cebulkę pokroić w kostkę i wymieszać z mięsem mielonym, dodać ugotowaną marchewkę i podduszonego pora. Doprawić masę solą, pieprzem i suszonymi ziołami.
Masą wypełniamy rurki cannelloni.
Przygotowujemy sos pomidorowy. Na patelnie wrzucamy pokrojoną w kosteczkę cebule i posiekany drobno czosnek. Szklimy. Po tym czasie dodajemy krojone pomidory wraz z zalewą. Doprawiamy ziołami, solą i pieprzem. Dusimy ok 10 minut.
Przygotowujemy sos beszamelowy. Na patelni rozpuszczamy masło, oprószamy mąką i zasmażamy. Po chwili dodajemy mleko i rosół, mieszamy aż powstanie zawiesisty sos. Doprawiamy solą, pieprzem i gałką muszkatołową.
Naczynie żaroodporne smarujemy oliwą. Do naczynia żaroodpornego przekładamy sos pomidorowy. Na to układamy nadziane cannelloni. Polewamy po wierzchu sosem beszamelowym. Wierzch posypujemy startym żółtym serem i suszonym oregano.
Zapiekamy ok 45 minut w 200 stopniach.
Smacznego!

Print Friendly, PDF & Email



Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *